Czym są krzesła patyczaki? Zobacz, jak wyglądają i gdzie się sprawdzą!

Patyczaki to krzesła, które od paru sezonów można zobaczyć w różnych aranżacjach. Jak dokładnie wyglądają takie krzesła? Do jakich wnętrz pasują najlepiej? Gdzie je kupować? Odpowiadamy na wszystkie pytanie związane z tymi modnymi meblami!

Jak wygląda krzesło patyczak?

Nazwa patyczaki wzięła się od budowy krzesła tego typu. Składa się ono z drewnianych drążków, które przypominają patyki. Właśnie dlatego można spotkać się również z takim jego określeniem.

 

Patyczaki to krzesła, które były bardzo popularne przed laty i w okresie PRL-u miało je wiele osób. Obecnie takie krzesła znów wracają do łask i często używane są one w kuchniach czy w jadalniach.

 

Pod kątem kolorystyki krzesła te są oferowane w różnych barwach. Najczęściej kupowanym modelem jest krzesło patyczak czarne, ale można też kupić je w kolorze białym, czerwonym, żółtym, aby wspomnieć o paru propozycjach producentów.

 

Do jakich wnętrz pasują krzesła patyczaki?

Patyczaki to krzesła, które ze względu na swój ponadczasowy wygląd można dopasować do wielu przestrzeni.

 

Najczęściej wybierane są one do wnętrz klasycznych i tradycyjnych, na przykład w stylu retro czy w stylu rustykalnym. Również można dobrać je do aranżacji loft oraz do aranżacji skandynawskich.

 

Wobec tego mogą być one ciekawym pomysłem na różne aranżacje, by nadać im niebanalny, ale też przytulny wygląd.

 

Jak dobrać odpowiednie krzesła patyczaki do wnętrza?

Gdy planuje się zastosowanie krzeseł patyczaków w aranżacji, warto uwzględnić wtedy parę istotnych czynników:

 

  1. Styl – może mieć ono wygląd klasyczny, ale też może mieć nowoczesny charakter, gdy ma rozstawione na boki nóżki. Warto sprawdzić więc różne modele, aby dobrać ten najlepszy do wnętrza.

 

  1. Podłokietniki – krzesło patyczak może być wyposażone w podłokietniki, które powodują, że jest wygodniejsze, ale zabiera ono wtedy więcej miejsca. Warto więc sprawdzić, czy komplet krzeseł zmieści się przy stole.

 

  1. Kolor – najczęściej kupowane są modele w kolorze czarnym, ale można też zdecydować się na inne warianty według swojego gustu.

stare krzesło patyczak

Krzesła patyczaki – ile kosztują?

Krzesła w tym stylu można kupić w atrakcyjnych cenach, dlatego nie trzeba wydawać na nie sporej sumy, by ustawić je we wnętrzu.

 

Najczęściej ceny rozpoczynają się od około 250 złotych, natomiast mogą one dochodzić nawet do 400 złotych. Wynika to z faktu, że krzesła te produkowane są z litego drewna, które jest dość kosztownym materiałem. Z drugiej strony wykorzystanie drewna powoduje, że krzesła patyczaki są bardzo trwałe i mogą posłużyć na wiele lat. Można też je łatwo malować, gdy znudzi nam się ich kolor.