Jak nie czuć bólu pleców podczas pracy przy komputerze?

Stało się. Dziś większość prac wykonywanych jest w trybie siedzącym z wykorzystaniem komputera. Możesz robić zawrotną karierę z poziomu własnego fotela w mieszkaniu. To fantastyczna wizja, jednak są też ciemne strony takiego przebiegu spraw. Praca przy komputerze staje się męcząca nie tylko dla naszych oczu, ale również dla naszych pleców. Jeśli codziennie odczuwasz dyskomfort, odrętwienie mięśni i ból pleców, to sygnał, że fotel obrotowy z którego korzystasz nie jest odpowiedni. Wprowadź zmiany, zanim nabawisz się większych problemów ze swoim zdrowiem.

Praca przy komputerze zawsze jest niezdrowa. Na pewno spotkałeś się z takim stwierdzeniem. Zapomnij o nim. Jeśli dobrze zaplanujesz przestrzeń do pracy, będziesz mógł pracować cały dzień bez obawy o swoje plecy. Przede wszystkim wygodny fotel obrotowy dopasowujący się do linii kręgosłupa. To podstawa, by odciążyć plecy. Po drugie, siedź prosto. Nie wystawiaj nóg na biurko, lecz oprzyj je na ziemi. Z początku możesz odczuwać dyskomfort, ale na dłuższą metę taka postawa jest wygodniejsza dla twojego ciała. Następnie biurko, przy którym pracujesz. Zadbaj o to, by dostosować wysokość fotela do wysokości biurka. Niech twoje ręce swobodnie opierają się, gdy używasz klawiatury.

Zadbaj o ruch przy pracy siedzącej

praca przy komputerzeNie pozostawaj tylko przy tym, co daje ci dopasowany fotel obrotowy. Idź o krok dalej i zadbaj o to, by nie siedzieć przez osiem godzin bez przerwy. Co najmniej raz na godzinę wykonuj proste ćwiczenia rozciągające. Wystarczy, że będą trwać pięć minut – to już pozwoli rozciągnąć mięśnie i pobudzić twoje ciało, co przełoży się na lepszą aktywność w pracy.