Krzesło welurowe – do jakich aranżacji pasuje?

Welur jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych materiałów w aranżacji wnętrz. Do dyspozycji są welurowe narożniki, kanapy, fotele, zasłony, poduszki, a także welurowe krzesła. Do jakich aranżacji najlepiej pasują krzesła obite welurem? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze?

 

Do jakich wnętrz wybrać welurowe krzesła?

Krzesła welurowe mają szerokie zastosowanie i można wykorzystać je w wielu aranżacjach. Kiedy sprawdzą się najlepiej?

 

  1. Aranżacje glamour

Najczęściej krzesła tapicerowane welurem używane są w aranżacjach w stylu glamour, czyli eleganckich, pałacowych, ale z nutką nowoczesności. Krzesła te wtedy często są również zdobione, na przykład mają dekoracyjne nogi, nity na obrzeżu, uchwyty z tyłu przypominające kołatki. Najpopularniejsze są krzesła welurowe szare, różowe i beżowe.

 

  1. Aranżacje nowoczesne

Welurowe krzesła świetnie wyglądają równie w nowoczesnych aranżacjach. Doskonałym wyborem mogą być wtedy modele w kolorach ciemniejszych, na przykład krzesło welurowe czarne, granatowe, szmaragdowe. Wśród nich popularne są również krzesła klubowe, fotelowe na metalowych nóżkach.

 

  1. Aranżacje eklektyczne

Eklektyczne aranżacje, które łączą w sobie różne style, również świetnie wyglądają z welurowymi krzesłami. Popularne są wtedy modele wpisujące się w nowoczesne aranżacje, a także te o nietypowych kształtach, na przykład przypominające swoim wyglądem muszle.

 

  1. Aranżacje loft

W loftowych aranżacjach również można wykorzystać krzesła welurowe. Najpopularniejsze są wtedy modele w stonowanych, ciemnych kolorach na czarnych nóżkach.

 

Jak dopasować najlepsze krzesła welurowe?

Wybierając odpowiednie krzesła welurowe do salonu, kuchni czy do jadalni, warto zwrócić uwagę na parę istotnych czynników, by były one wygodne i pasowały do wnętrza.

 

Trzeba uwzględnić kolorystykę całej aranżacji, by krzesła mogły z nią dobrze współgrać. Można wybrać krzesła w odcieniach dopasowanych do innych elementów wyposażenia, ale również te kontrastowe, które świetnie wyglądają w wielu wnętrzach.

 

Również należy zastanowić się nad tym, czy wybrać krzesła z podłokietnikami czy bez nich. Te bez będą lepszym wyborem do małych wnętrz, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Krzesła z podłokietnikami są natomiast wygodniejsze i mają bardziej elegancki wygląd, więc wtedy, gdy mamy na nie przestrzeń, warto wziąć je pod uwagę.

 

Z różnymi wariantami krzeseł welurowych można zapoznać się już teraz w internecie na stronach ich producentów i w sklepach meblowych online.