Praca w home office. Jakie fotele obrotowe zapewniają największy komfort?

Koronawirus zmienił oblicze pracy w wielu polskich firmach. Dzisiaj nadal sporo pracowników wykonuje swoje obowiązki w domu. Praca przy biurku wymaga wtedy odpowiedniego siedziska. Jaki fotel biurowy sprawdzi się w domu? Sprawdź te porady!

 

Dobry fotel biurowy jest bardzo ważny podczas pracy w pozycji siedzącej. Nieodpowiednie siedzisko może spowodować poważne zagrożenie dla kręgosłupa, co prowadzi do nieprzyjemnego bólu, a nawet zwyrodnień.

 

Ergonomia pracy w domu

Aby praca w domu była wygodniejsza, warto zaopatrzyć się w odpowiednie wyposażenie. Podpowiadamy, jakie fotele będą wtedy najlepszym zakupem!

 

W sprzedaży można znaleźć różne fotele biurowe dedykowane do pracy w pozycji siedzącej. Warto jednak zaznaczyć, że nie każdy z nich będzie mógł zapewnić właściwy poziom ergonomii, czyli umożliwić pracę w bezpiecznych warunkach.

 

Ergonomia to nauka o pracy. Termin ten stosowany jest również w odniesieniu do wyposażenia stosowanego na stanowiskach pracy. Ergonomiczne wyposażenie to takie, które wspiera zdrowe, bezpieczne i wygodne wykonywanie obowiązków. Dzięki niemu pracownik może zredukować ryzyko zawodowe, co w przypadku pracy przy biurku najczęściej oznacza problemy z kręgosłupem.

 

Zatem wtedy, gdy pracownik realizuje swoje zadania w domu, także w popularnym teraz trybie home office, w takim przypadku kluczowe jest wybranie właściwego siedziska. Jakie fotele biurowe sprawdzą się wtedy najlepiej?

 

Dobry fotel biurowy do pracy w domu

Jak wspomniano wcześniej, obecnie do wyboru są różnorodne fotele przeznaczone do pracy przy biurku. Najczęściej do tego celu wybierane są fotele obrotowe, które pozwalają na łatwy dostęp do okolicznego wyposażenia.

 

Czym powinien charakteryzować się dobry fotel obrotowy przeznaczony do pracy przy biurku? Przede wszystkim jego konstrukcja powinna być ergonomiczna i dopasowana do sylwetki użytkownika. Co to oznacza?

 

Najważniejsze cechy dobrego fotela biurowego:

  • posiada wyprofilowane oparcie – wcięte w rejonie kręgosłupa lędźwiowego, może posiadać wysokie oparcie z regulowanym zagłówkiem
  • wyposażony jest w siedzisko o odpowiedniej głębokości lub z regulacją głębokości
  • regulacja wysokości siedziska – płynna, pneumatyczna, by łatwo dopasować wysokość do swojego wzrostu
  • podłokietniki – z opcją regulacji położenia, aby zapewnić stabilne podparcie dla łokci podczas pracy
  • podstawa jezdna na kółkach – dopasowanych do podłoża, by nie spowodować jego zarysowania
  • dodatkowe atuty – funkcja tilt umożlwiająca wychylenie się na krześle do tyłu

 

Warto zaznaczyć, że im szerszy zakres regulacji posiada dany fotel biurowy, tym łatwiej można dopasować go do sylwetki użytkownika. W związku z tym warto zwrócić uwagę na zakres regulacji, by wybrać fotel zapewniający idealne dopasowanie.

 

Fotel biurowy do domu – jakie obicie?

Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego fotela biurowego do użytku domowego ma także jego obicie. Meble te wykańczane są dwoma typami materiałów – skórą naturalną albo ekologiczną oraz tkaninami.

 

Pod kątem komfortu najlepszy wybór to fotele obrotowe wykończone tkaninami, które zapewniają właściwą przewiewność. Nie wzmagają potliwości, co jest częstym problemem w przypadku foteli ze skóry, zwłaszcza skóry eko.

 

Szeroka gama różnorodnych kolorów tapicerek powoduje, że fotel biurowy do pracy w home office można indywidualnie dopasować do aranżacji wnętrza, aby w ten sposób uzyskać atrakcyjnie prezentującą się przestrzeń.

 

Podsumowując, dobry fotel ma duże znaczenie w tych czasach, gdy pracę wykonuje się nie tylko w firmie, ale również w domu. By zapobiec nieprzyjemnym bólom kręgosłupa oraz innym dolegliwościom warto zdecydować się na zakup takiego fotela, który zapewni maksymalny komfort i bezpieczeństwo.