Wygodny, stylowy, trwały. Jaki fotel do salonu kupić?

Podstawowy mebel wypoczynkowy w salonie to narożnik albo kanapa. Warto także wybrać dodatkowe fotele, które będą zapewniały jeszcze większy komfort dla domowników oraz ich gości. Jakie fotele do salonu kupić? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

 

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć pełną paletę foteli przeznaczonych do salonów oraz innych wnętrz – sypialni, pokoju dziecięcego. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup tego typu mebla, powinniśmy zarówno określić swoje wymagania w stosunku do niego, jak również sprawdzić różne propozycje producentów.

 

Dobry fotel do salonu – czyli jaki?

Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Dzisiaj, gdy fotele to szeroka gama modeli do dyspozycji, nie trzeba już iść na kompromisy i wybierać takich, które są ładne, ale mało funkcjonalne lub też praktyczne, lecz niezbyt eleganckie.

 

Aby wybrać idealny fotel do salonu, warto przede wszystkim określić, czego od niego oczekujemy. Jaki powinien być jego styl? Czy powinien posiadać on konkretny kolor dopasowany do innych elementów aranżacji? Gdzie chcemy ustawić zakupiony fotel? Czy powinien posiadać dopasowany podnóżek?

 

Następnie można zapoznać się z dostępnymi propozycjami producentów i spróbować dopasować je do swoich potrzeb. Teraz to jeszcze prostsze, ponieważ szeroka gama mebli wypoczynkowych czeka na klientów całkowicie online!

 

Dobry fotel powinien charakteryzować się przede wszystkim atrakcyjnym wyglądem oraz powinien być wygodny. Te dwie cechy są w tym przypadku kluczowe, ponieważ to one decydują o naszym zadowoleniu z zakupu. Ładny fotel będzie stylowo prezentował się w salonie i odpowiadał gustowi kupującemu. Z kolei wtedy, gdy będzie on komfortowy, wypoczynek na nim będzie jeszcze przyjemniejszy.

 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, gdy wybiera się fotele do salonu? Na pewno warto sprawdzić materiały wykorzystane do ich wykonania. Te najbardziej wygodne fotele do salonu wykonuje się z tkanin, na przykład o splocie płóciennym albo welurowym. Chociaż fotele ze skóry oraz eko skóry są atrakcyjne – wyglądają elegancko, prestiżowo, to jednak nie są aż tak wygodne w codziennym użytkowaniu.

 

Również sprawdźmy, czy na fotelu po prostu dobrze się siedzi. Jeśli przeglądamy modele w sklepie, możemy się na nich rozsiąść i przekonać się, czy będą mogły spełnić nasze wymagania.

 

W przypadku zakupów online konieczne jest wcześniejsze opłacenie zamówienia – potem mebel dostarczany jest pod wskazany adres. Warto jednak zaznaczyć, że wiele sklepów umożliwia darmowe zwroty, dlatego wtedy, gdy okaże się, że zakup jednak nie spełnia wymagań klienta, może on oddać przedmiot do sklepu – także bez dodatkowych opłat, gdy zwrot opłaca sklep.

 

Fotele do salonu – przegląd modeli

Fotel Agustin

Fotel uszak – to ostatnio jeden z najpopularniejszych modeli, który kapitalnie nadaje się do wnętrz urządzonych w różnych stylach – klasycznych i nowoczesnych. Fotel uszak posiada wysokie i szerokie oparcie, które zapewnia komfortowe podparcie dla głowy. Takie fotele można kupić także w komplecie z dopasowanymi podnóżkami.

 

Fotele typu Egg – to nowoczesne fotele do salonu, które charakteryzują się futurystycznym wyglądem. Swoją nazwę zawdzięczają charakterystycznemu kształtowi przypominającemu jajko. Takie fotele często wyposażone są w obrotową podstawę na dekoracyjnych nóżkach, na przykład z chromowanego albo malowanego metalu.

 

Fotele na lekkich stelażach metalowych – zamiast masywnych nóg takie fotele wyposażone są w lekkie, metalowe stelaże. Najczęściej wybierane są do wnętrz nowoczesnych.

Fotel Marbet Style Lobo 4NG

Fotele bujane, finki – takie fotele wykonane są z giętej sklejki drewnianej, która charakteryzuje się wysoką elastycznością. Pozwalają na bujanie się podczas siedzenia.

 

Fotele rozkładane – to propozycja dedykowana dla osób, które doceniają komfort. Takie fotele wyposaża się w systemy umożliwiające rozłożenie oparcia oraz podnóżka, zatem można rozłożyć je z pozycji siedzącej do półleżącej i leżącej.