Fotel biurowy z siatką – dlaczego warto zainwestować w dobry fotel?

Pozycja siedząca stała się dominująca w naszym życiu. Siedzimy w pracy oraz w domu, gdzie spędzamy długie godziny przed komputerem. Wybór fotela do biurka jest wyjątkowo ważny. To dzięki niemu nasze plecy nie będą cierpiały. O czym należy pamiętać wybierając fotel do komputera i krzesło do pracy?

Jak wybrać fotel biurowy siatkowy?

W pracy spędzamy większą część swojego życia. Mogłoby się wydawać, że praca biurowa jest miła i przyjemna. Nie do końca jest to prawdą!

Pozycja siedząca jest wyjątkowo obciążająca dla naszego ciała. Męczy się kręgosłup w odcinku lędźwiowym oraz szyjnym. Kolana, które są w nieodpowiedniej pozycji również odczuwają dyskomfort. Barki, które utrzymują ramiona poddawane są ciągłemu wysiłkowi. Chcąc ograniczyć te wszystkie niedogodności, koniecznie trzeba skoncentrować się na wybraniu odpowiedniego krzesła, które pozwoli utrzymać odpowiednią postawę.

Fotel do biurka musi być dobrany indywidualnie dla każdej osoby. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wzrost oraz ciężar osoby, która będzie na nim pracowała. Warto również pamiętać, by fotel do biurka miał możliwość regulacji wysokości, dzięki temu kolana będą zgięte pod kątem 90º. Wysokość fotela powinna być ustawiona tak, by stopy opierały się o podłoże. Ważne są również profilowane plecy oraz podłokietniki. Warto również zdecydować się na fotel obrotowy, który ułatwi poruszanie się przy dużym biurku. Dzięki temu bez wstawania można wydrukować dokumenty czy dosięgnąć do półki.

Bardzo ważne dla naszego komfortu jest obicie fotela. Najczęściej fotele biurowe są skórzane lub siatkowe. Skóra jest materiałem który jest bardzo elegancki, ale nie sprawdza się w pomieszczeniach, w których nie ma klimatyzacji. Fotel biurowy z siatką zapewni odpowiednią wentylację. Dzięki temu nawet bardziej upalne dni nie będą problemem.

Warto pamiętać, że fotele siatkowe są nie tylko przewiewne, ale również pozwalają na umieszczenie wentylatora za plecami.

Wybierając fotel biurowy z siatką należy zwrócić uwagę na twardość oparcia. Trzeba pamiętać, że to właśnie te twardsze krzesła siatkowe zapewniają lepsze podparcie pleców. Dzięki temu kręgosłup jest mniej obciążony, a plecy nie męczą się tak szybko.

Fotel siatkowy do komputera to świetna propozycja do wnętrz nowoczesnych. Siatkowe fotele są eleganckie i świetnie komponują się z wystrojem nowoczesnych firm. Warto postawić na ciekawy kolor fotela siatkowego, który ożywi każde biuro. Niezaprzeczalną zaletą siatki jest również jej trwałość. Fotel z siatki nie mechaci się, nie wyciera i nie popęka, tak jak może stać się to w przypadku tapicerki ze skóry lub ekoskóry.

Jaki powinien być fotel gamingowy z siatki?

Gry komputerowe to dla wielu osób prawdziwa pasja. Przed komputerem spędzają bardzo wiele czasu, co niekorzystnie odbija się na ich zdrowiu. Po kilku godzinach siedzenia kręgosłup jest bardzo zmęczony. Specjalistyczne fotele gamingowe pomogą zadbać o komfort.

Fotel siatkowy do komputera powinien mieć profilowane oparcie, ruchome podłokietniki, które mają regulowany kąt nachylenia, wysokość oraz rozstaw. Bardzo ważna jest możliwość regulacji wysokości. Warto zwrócić uwagę na fotele siatkowe z podnośnikiem hydraulicznym, który jest droższy, ale za to bardziej wytrzymały. Fotele z siłownikiem gazowym są mniej kosztowne, ale należy liczyć się z tym, że po pewnym czasie podnośnik będzie sam opadał lub zablokuje się na pewnej pozycji. Nie jest to wygodne rozwiązanie.

Wybierając fotel do komputera należy zwrócić uwagę na jego obicie. Bardzo często fotele gamingowe są skórzane. Warto jednak zwrócić uwagę na fotele do komputera, które mają siatkową tapicerkę. Dzięki temu, nawet po długim siedzeniu, nie odczujemy, że nasze ciało się spociło. Jest to bardzo ważne szczególnie w letnich miesiącach, gdy upały potrafią bardzo doskwierać. Trzeba pamiętać, że turnieje gier trwają wiele godzin.

Wybierając fotel siatkowy do komputera warto zwrócić uwagę, czy jest wyposażony w poduszki na odcinku lędźwiowym kręgosłupa oraz w odcinku szyjnym. Poduszki lędźwiowe zapobiegną bólowi pleców, a poduszka szyjna wspiera głowę zmniejszając napięcie szyjne. Gamingowy fotel o kubełkowej budowie wyposażony w poduszki zapewni komfort przez wiele godzin.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy z siatką jest wypełnienie siedziska. Pianka powinna być na tyle miękka, by dostosować się do kształtów ciała. W fotel nie można się zapadać, a jednocześnie nie może on być zbyt twardy, gdyż dłuższe siedzenie będzie trudne.

Ważnym elementem fotela gamingowego są koła. Trzeba pamiętać, że plastikowe koła nie tylko trudno poruszają się po podłodze, ale dodatkowo szybko ją zniszczą. Lepsze są koła kauczukowe lub gumowe. Jeszcze korzystniejszą wersją są koła z nylonu powlekane poliuretanem. Takie koła pozwalają na swobodną zmianę pozycji bez ryzyka, że panele czy parkiet ulegną zniszczeniu.

Wybierając fotel do biurka lub komputera należy bardzo dokładnie przeanalizować jakie mamy potrzeby. Trzeba pamiętać, że pozycja siedząca jest dużym obciążeniem dla ciała. Inwestycja w dobry fotel biurowy to inwestycja w zdrowe plecy.