Fotele masujące to nie fikcja

Fotele masujące urosły do rangi mitu za sprawą filmów, w których uznawane są za produkt ekskluzywny i dostępny tylko dla najbogatszych. Wyraz luksusu w rzeczywistości nie jest aż tak niedostępny, jak sądzi większość ludzi. Czas raz na zawsze przedstawić prawdę, jaką jest to, że z foteli masujących może korzystać właściwie każdy, komu zależy na ich posiadaniu.

Najczęstszym powodem, dla którego takie meble uznaje się za fikcję, jest ich cena. Kiedy ktoś widzi fotel, który kosztuje ponad dwadzieścia tysięcy, zwykle łapie się za głowę. Jasne, że takie produkty istnieją i co więcej znajdują swoich nabywców. Tyle tylko, że jak w każdej dziedzinie, tak i w tym przypadku istnieją marki, które przez rozpoznawalność i dodatkowe udogodnienia windują cenę w górę. W rzeczywistości fotele masujące można już dostać za niecałe trzy tysiące złotych. Nadal oczywiście mówimy o fotelu z licznymi funkcjami masażu wykonanym z materiałów wysokiej jakości.

Jeśli myślisz, że tanie fotele masujące będą działać w amatorski sposób, to jesteś w błędzie. Okazuje się, że mają nie tylko tryb masażu całych pleców. Możesz dowolnie wybierać, czy chcesz się skupić na dolnej partii, udach czy pośladkach. Fotel uruchomi te obszary, w których twoje mięśnie są zmęczone, by przynieść ci ulgę. Co więcej, cały mechanizm sterowany jest przy pomocy zdalnego pilota, zupełnie jak telewizor.

Jak działa fotel masujący?

Sposób, w jaki działają fotele masujące również jest godny podziwu. Nie są to bowiem zwykłe wstrząsy, jakie można odczuć jadąc po wyboistej drodze. To przemyślany system, który imituje prawdziwy masaż, jaki możemy otrzymać w profesjonalnym salonie. Oczywiście maszyna nigdy nie zastąpi człowieka, ale nawet lekarze potwierdzają, że korzystanie z foteli masujących jest korzystne dla zdrowia.

fotel masującyW zależności od naszych preferencji możemy regulować intensywność masażu. Jest to szczególnie istotne, jeśli fotel ma być prezentem dla osoby starszej mającej problemy z kręgosłupem. Wystarczy lekko zmniejszyć siłę wibracji, by masaż przyniósł ulgę dla napiętych mięśni. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie te funkcjonalności zajmują dużo miejsca, przez co fotele masujące są duże i niepraktyczne. Zgadza się. Nie zapominajmy jednak o tym, że producenci przewidzieli rozwiązanie tego problemu. Fotele są projektowane w taki sposób, aby można je było złożyć do transportu. Dzięki temu po złożeniu zajmują znacznie mniej przestrzeni, niż zwykle.