Krzesła drewniane – jak dobrać je do kuchni, jadalni i salonu?

Drewniane krzesła są ciągle bardzo popularne. Wśród nich można znaleźć zarówno modne teraz modele ze sklejki drewnianej, jak i krzesła tradycyjne jak patyczaki czy krzesła rustykalne. Jak dobrać je do różnych wnętrz? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze do kuchni, jadalni i do salonu!

Krzesła drewniane do kuchni

Nowoczesne lub tradycyjne drewniane krzesło może być świetnym dopełnieniem kuchni. Do dyspozycji są zarówno krzesła standardowe, niskie, jak i krzesła wysokie, czyli hokery, które ustawia się przy blatach mebli oraz przy wyspach i półwyspach kuchennych.

 

Wybierając odpowiednie krzesła z drewna do kuchni, warto postawić na modele wykonane w całości z tego materiału, bez tapicerek. Brak tapicerki powoduje, że krzesła te mogą być prostsze w utrzymaniu w czystości, a w kuchni nietrudno o zabrudzenia mebli podczas przyrządzania posiłków czy ich jedzenia.

 

Gdy kuchnia jest niewielka, warto zdecydować się na krzesła bez podłokietników. Zajmą wtedy mniej miejsca nawet w małym pomieszczeniu albo w aneksie kuchennym.

 

Krzesła drewniane do jadalni

Stylowe krzesło z drewna może być też doskonałym dodatkiem do jadalni. Drewniane krzesła w jadalni można dopasować do wielu stylów aranżacji wnętrz, na przykład skandynawskiego, współczesnego czy rustykalnego – shabby chic.

 

Dla większego komfortu można zdecydować się na krzesła obijane materiałami obiciowymi na siedziskach, na przykład wykończone popularnym obecnie welurem w różnych kolorach.

 

Trafnym wyborem będą też krzesła z podłokietnikami, które zapewniają maksymalny komfort podczas długich rodzinnych spotkań. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zabierają one więcej przestrzeni przy stole.

 

Wtedy, gdy w domu wyprawia się różne przyjęcia rodzinne, można też zdecydować się na drewniane krzesła umożliwiające sztaplowanie, czyli układanie ich jeden na drugim. Wtedy można łatwo je przechowywać. Alternatywą jest wybór drewnianych krzeseł rozkładanych.

 

Krzesła drewniane do salonu

Drewniane krzesła mogą też sprawdzić się w salonie. W tym przypadku najczęściej są one używane zamiast foteli i ustawiane przy stolikach kawowych obok kanapy, narożnika. Mogą też służyć do przygotowania niewielkiego kącika jadalnianego w małym wnętrzu.

 

Do salonu najczęściej wybierane są niskie krzesła drewniane, które przypominają fotele, ale można też zdecydować się na modne teraz krzesła klubowe, fotelowe, które są wysokie i mają wygodne siedziska z oparciami umieszczone na nóżkach.

 

Ciekawym wyborem do salonu mogą być krzesła drewniane z wygodnymi tapicerkami, ale również popularne teraz krzesła w stylu boho wykończone za pomocą dekoracyjnej rattanowej plecionki.